Kediler kendi idrar kokuları dahil olmak üzere tüm kokulara karşı hassastırlar. Bu nedenle kum kabının günlük temizliği önemlidir. Günlük topak temizliği kumu temiz tutacak ve kedinizi kumu kullanmaya teşvik edecektir. Kabı en az 9 cm Joey kedi kumuyla doldurun. Topakları günlük olarak alın ve 9 cm derinliği kum ekleyerek koruyun. Birden fazla kediniz varsa birden fazla kab kullanmaya özen gösterin. Kediler mahremiyete önem verir. Kum kabını evinizin sakin bir köşesine yerleştirmeye dikkat edin. Kedi dışkısında bulunan bir parazit toksoplazmaya neden olabilir. Özellikle hamile ve bağışıklığı düşük kişiler kirli kedi kumuyla temas etmemelidir. Kedi kumunu temizledikten sonra ellerinizi daima yıkayın. Topakları tuvalete ya da kanalizasyona atmayınız!

Joey topaklanan kedi kumu %100 doğal sodyum bentonitten üretilmiştir. Tamamen doğal olarak  topaklanır .Soda içermez, içerisinde can dostlarınızın sağlığına etki edecek hiç bir kimyasal bulunmaz, %100 doğaldır. Sodyum Bentonit kedi kumları özellikle düşük tozlu olmalarıyla bilinirler. Joey kedi kumu hem sizin için hemde can dostlarınız için daha temiz ortam sağlayarak, sizin ve kedilerinizin sağlığına  katkıda bulunur. Solunum dostudur. Alerjen barındırmaz. Joey kedi kumu özellikle hassas burunlu kediler için kokusuz olarak üretilmiştir.

%100 Doğal Joey kedi kumu içeriğinde tamamen doğal hammadeler kullanılması sebebiyle sizin ve kedinizin sağlığına zarar verecek herhangi bir kimyasal bulunmamaktadır.Emicilik Özelliği,Joey kedi kumu, mükemmel topaklaşma etkisiyle sıvıyı içine çeker ve anında topaklaşır. Bu özelliği ile size ve kedinize zarar verebilecek her türlü bakterinin üremesinin önüne geçilmiş olur.Minimum Tozlanma, Joey kedi kumu üretilirken tüketicinin kullandığı ortamda tozlanma meydana gelmemesi için özel işlemlerden geçirilerek toz miktarı minimum düzeye indirgenmiştir.Koku Önleyici Etkisi,Joey kedi kumu çevreye kötü kokuların yayılmasını önler.